אפליקציות הפכו לחלק בלתי נפרד מהחיים הדיגיטליים. כתוצאה מכך, ישנה תחרות רבה בין מפתחי אפליקציות על תשומת ליבו ותנועת אצבעותיו של הגולש במגוון סוגי הסמארטפונים והטאבלטים. חלק בלתי נפרד מהאפליקציות הוא העיצוב שלהן. מלבד מהותה של האפליקציה והשירות שהיא מספקת, חשוב לא פחות הוא הרושם הראשוני שלה המתבטא בעיצובה ובנוחיות השימוש בה. עיצוב אפליקציות חכם אמור ליצור חוויית משתמש חיובית ונעימה שתגרום לו להשתמש באפליקציה לעיתים תכופות. ממשק משתמש נוח, חלוקת התוכן שבאפליקציה באופן הגיוני וברור וכפתור בולט המניע את הגולש לפעולה הם תכונות עליהן יש להקפיד.

עיצוב אפליקציות

לזהות את צרכיו ורצונותיו של קהל היעד

לפני שמתחילים יש להגדיר את מטרות האפליקציה ואת קהל היעד שלה. לאחר שהוגדר קהל היעד יש לבדוק מהם הצרכים שלו, מהו הטעם שלו בעיצוב, האם יאהב צבעי אפליקציה חזקים או עדינים, כיצד יש לבצע את החלוקה בין סוגי התכנים באפליקציה – האם לתת משקל רב יותר לתוכן טקסטואלי או דווקא לסרטונים? עיצוב ממוקד כשלנגד עיניכם עומד כל הזמן קהל היעד של האפליקציה יחסוך זמן יקר ויסייע בפיתוח אפליקציה אטרקטיבית שתמשוך גולשים לאורך זמן.

שימוש נכון בצבעים

צבעים לא רק מבליטים אזור מסוים לעיני הגולש אלא גם יוצרים היררכיה וסדר. שימוש נכון בצבעים יכוון את הגולשים אל הכפתורים החשובים יותר ואף יכוון אותם אל רכישה או יצירת קשר. כמו כן, מומלץ לשמור על צבע דומיננטי ואחיד שיחזור על עצמו בכפתורים דומים בכדי שהגולש לא "יתבלבל" וידע למה לצפות. לעתים אפליקציה היא רק אוסף של אינפורמציה ועבודה נכונה של המעצב תהפוך אותה לצבעונית ואטרקטיבית יותר.

אפליקציה נוחה, חכמה ופשוטה

עיצוב אפליקציה מקצועי ואיכותי נמדד בסופו של דבר ביכולת ליצור אפליקציה נוחה, חכמה ופשוטה. לגולש אין סבלנות והוא מעוניין לעבור בין דפי האפליקציה בנוחות, לסרוק במהירות את הדף ועדיין לדעת מהו תוכנו המרכזי. לשם כך יש להדגיש מילים מרכזיות בצבעים בולטים, להדגיש כותרות ולבנות את האפליקציה באופן הגיוני כך שההגעה למידע הספציפי אותו מחפש הגולש לא תהיה כרוכה בחיפושים מיותרים.

צרו קשר לעיצוב האפליקציה שלכם