לפעמים גם אתר עם תוכן מעולה יהיה קשה לגלישה או לקריאה, בגלל עיצוב לא נכון. לעיצוב האתר יש חשיבות מכרעת לחוויית הגלישה וכתוצאה מכך גם לאפקטיביות שלו. העיצוב הוא המכלול הוויזואלי של האתר – התמונות שבו, הפונטים או הצבעים. כל אלה ביחד אמורים להעביר רעיון או מסר מסוים. לפני שמתחילים בעיצוב האתר, יש לחשוב מהו הרעיון שמאחוריו, מהו המסר אותו בעצם מעוניינים להעביר לגולש אודות החברה או העסק וגם מיהו קהל היעד אליו פונה האתר. באמצעות העיצוב ניתן להעביר מסרים באופן מדויק, ולעיתים אפילו טוב יותר ממסרים המועברים באופן מילולי. לדוגמה, חברה הפונה למשקיעי נדל"ן תעצב את האתר שלה באופן שונה לחלוטין מחברה הפונה אל הורים לתינוקות.

עיצוב אתרי אינטרנט

להרגיש בבית

אם נשווה עיצוב אתרי אינטרנט לעיצוב הבית, עיצוב אתר כולל את התאמת הצבעים, התמונות, הגרפיקה, מיקומה של כל פונקציה בדף – היכן יופיע התפריט המרכזי של הדף, היכן תופיע תיבת צור קשר ועוד. כל אלה יחד יוצרים בית יפה בו מתגורר תוכן האתר. וכמו בבית, עיצוב האתר צריך לקחת בחשבון שני תחומים מרכזיים ולשלב ביניהם: אסתטיקה ומראה יחד עם נוחות.

מבנה האתר כחלק מהעיצוב

כאמור, נוחות הגלישה חשובה למתן חוויית גלישה חיובית והנעת הגולש לפעולה. עיצוב אתרי אינטרנט בצורה הגיונית ואפקטיבית תתרום רבות לגולש. אתר בעל מבנה מסורבל אשר מקשה על הגולש למצוא את המידע אותו הוא מחפש, יגרום לו לעזוב במהרה. חשוב לקבוע מראש היכן תהיה ממוקמת כל פונקציה באופן הגיוני בתוך האתר. קביעת מבנה האתר בשמו האחר- 'גריד' חשובה ונותנת מסגרת לעיצוב כולו.

דבר אלי בצבעים

חלק חשוב בעיצוב האתר הם הצבעים והגרפיקה. שילוב הצבעים צריך להיות נעים לעין. הצבעים יכולים להיות מנוגדים זה לזה או משלימים. חשוב שלא יבחרו צבעים באופן אקראי שייצור תחושה לא נעימה למתבונן. כמו כן, את הצבעים כדאי להתאים למוצר ולמסר אותו מעוניינים להעביר. כדאי לבדוק האם לסוג המוצרים או השירותים ישנה ערכת צבעים ידועה המתאימה להם. צבעי הרקע צריכים להתאים לגרפיקה כדי שזו תיראה בבירור ולא תפגע בקריאה. חשוב גם כי הפונטים הנבחרים יהיו בגודל ובסגנון ברור כך שהאתר יהיה נגיש עבור קהל גדול ככל האפשר של גולשים, כולל קשישים או מתקשים בראיה. בנוסף, חשוב ליצור אחידות בעיצוב הדפים השונים מבחינת הגרפיקה והתמונות או האייקונים המופיעים בכדי לתת תחושה של עקביות לגולש.

עיצוב אתרי אינטרנט באיכות הגבוהה ביותר – צרו איתנו קשר להצעת מחיר!

[contact-form-7 id="228" title="end_of_page"]

Scroll to Top