יתרונות מערכת הניהול וורדפרס

וורדפרס

וורדפרס היא המערכת הפופולרית ביותר ברשת האינטרנט לבניית אתרים ולניהול תוכן, ומשאירה הרחק מאחוריה כל פלטפורמה אחרת, לרבות אתרים עצמאיים שנבנים לא על בסיס מערכת קיימת אלא על ידי מתכנת. אין ספק שמדובר בהצלחה שמאחוריה עומדים מספר יתרונות בולטים, למשל מבחינת נוחות שימוש, קידום אתרים, ניהול תוכן וכדומה גם עבור מי שאיננו מתמצא בתחום התכנות או המחשבים.

אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות לבניית אתר

כל מי שרוצה להקים לעצמו אתר באינטרנט בוודאי מדמיין איך הוא ייראה ומה יהיו האפשרויות בו. למשל, איפה יהיו התמונות ואילו, האם יהיו טופס או אנימציות וכדומה. מבחינה זו,בניית אתר וורדפרס מאפשרת עיצוב באמצעות עולם שלם של תבניות, ערכות נושא ואפשרויות התאמה אישית שיכולות לאפשר לכל אחד לבנות לעצמו את אתר חלומותיו. בהשוואה לפלטפורמות אחרות, מדובר בטווח אפשרויות עצום; ובהשוואה למתכנת עצמאי שאינו משתמש באף מערכת קיימת אלא בונה את הכל בעצמו – וורדפרס היא פשוט האפשרות שבה יש להשקיע הכי פחות משאבי זמן וכסף.

וורדפרס גם מאפשרת שימוש בקשת רחבה של תוספים, כלומר תוכנות קוד קטנות שמתאימות למערכת עצמה וניתנות לעיצוב או התאמה אישית באופן שמרחיב אפילו יותר את מגוון האפשרויות העומדות בפניכם לבניית האתר. כך למשל אם ראיתם שאצל המתחרים שלכם יש תמונות מתחלפות בראש עמוד הבית, בתוך מספר הקלקות תוכלו להתקין באתר שלכם תוסף שיעשה אותו דבר גם אצלכם. ראיתם מאפיין מעניין אחר באתר כלשהו? סביר להניח שקיים תוסף שיעשה את אותו דבר גם באתר שלכם.

קידום אתרים וניהול תוכן

לא צריך להבין תכנות כדי להעלות תוכן לאתר המבוסס על וורדפרס. המערכת מאפשרת לכל משתמש להוסיף טקסטים, תמונות ואפילו סרטונים באופן פשוט ונוח, כולל אפשרויות עריכה ועיצוב כגון הוספת כותרות, תיאורים חלופיים לקבצי מדיה וכדומה. בכך וורדפרס מהווה לא רק ממש נוח לניהול התוכן, אלא גם לקידום האתר.

קידום אתרים, כלומר החתירה להופיע במקומות כמה שיותר גבוהים בין תוצאות החיפוש של גוגל ומנועי חיפוש אחרים, איננה פעולה פשוטה. למעשה מדובר בשם כולל למספר רב של פעולות שיש לבצע באופן תמידי תוך יישום טכניקות שבבסיסן השאיפה להתאים את האתר כמה שיותר לאלגוריתם הדירוג של מנועי החיפוש ("אופטימיזציה") – אלגוריתם שמשתנה בתדירות גבוהה ומאלץ את כל ענף קידום האתרים להתאים את עצמו אליו.

כאמור, וורדפרס היא אחת המערכות הידידותיות, אם לא הידידותית ביותר, לקידום אתרים. זאת הן באמצעות המערכת המובנית והן באמצעות תוספי קידום אתרים שהופכים את האופטימיזציה של האתר לפשוטה יותר גם עבור מי שאיננו מבין כלל מהו קידום אתרים. למשל, יש תוספים שבוחנים את מידת התאמתם של תכנים למילות מפתח מסוימות, מציעים טיפים לשיפור ומסייעים בפעולות קידום אתרים בסיסיות כגון בניית מפת אתר, ניהול הפניות, התאמת האתר למובייל וכן הלאה.

שיתוף

מאמרים נוספים

Scroll to Top