קידום אתרים – כיצד עושים את זה חכם?

קידום אתרים מקצועי

מי שמכיר את התחום של קידום אתרים אורגני לעומק ועוקב אחר פעולות של מקדמים אתרים יודע, שיש כמה וכמה צורות עבודה בהקשר זה. נכון שישנם כללים שונים כיצד לבצע קידום אתרים בצורה נכונה וכל מקדם אתרים שרוצה לקדם את האתר שלו אמור ללכת על פי אותם כללים, אך אנחנו יכולים לראות כיצד מקדמי אתרים שונים פועלים בצורה אחרת.

קידום אתרים זו תורה שלמה שנכתבת תוך כדי תנועה. מאחר ומדובר בנושא חדש יחסית, עולם חדש שקיים פחות מעשרים שנה, אז זה די טבעי שכללים מסוימים עדיין נכתבים ואין דרך אחת כיצד להוציא לפועל את התחום הזה. אם נחבר לכך את העובדה, שהחברה אשר במובן מסוים עבור מנוע החיפוש שלה קיים כל התחום הזה, גוגל, דואגת כל הזמן לעדכן את הכללים שהיא מכתיבה לנו, אז אפשר להבין מדוע מדובר על תחום שעדיין נכתב, תחום שעדיין הדברים בו אינם מוחלטים לגמרי.

לפני שנציג מספר שיטות של מקדמי אתרים, חשוב לומר, בתור בעלי עסק שמבקשים לקדם אתר אינטרנט, חשוב מאוד שתבחרו מישהו שסגנון הקידום מקובל ומתאים לכם, שאתם חשים בטוחים עם השיטות בהן הוא משתמש, ולא פחות חשוב מזה, חשוב שתעבדו עם מישהו שאתם סומכים עליו ועל סגנון העבודה שלו.

סוגי עבודה של מקדמי אתרים

קידום אתרים הוא תחום קלאסי של ניסוי וטעייה. מאחר ומדובר בתחום חדש אז ישנם מקדמים שכל הזמן דואגים לבדוק אופציות חדשות, דרכים חדשות כיצד לקדם את האתרים, עליהם הם מופקדים. הרעיון הוא לעלות על שיטות שאחרים לא מכירים ויכולים להביא לכדי חשיפה גבוהה. מן הסתם זה לא פשוט ולא קל, אך זה בהחלט אפשרי.

זו שיטה שיש בה סיכונים אך מצד שני, אם היא מצליחה אז אין ספק שהלקוח מרוויח.

יש מקדמי אתרים קלאסיים, כאלה שעובדים על שיטות בסיסיות, מוכרות, תכנים, החלפת קישורים, קצת עבודה ברשתות חברתיות, לא דברים שאנחנו לא מכירים ולא יודעים. היתרון בשיטה זו, שזו השיטה הרגילה, המוכרת. קל מאוד להבין מה המקדם עושה, קל מאוד לעמוד בכללים של גוגל דרך שיטה זו. זה לא מבטיח הצלחה אבל הסיכויים הרבה יותר טובים מאשר בשיטות אחרות.

השיטה השלישית שמוכרת לנו היא שיטת הגרילה, שיטה שפחות אהובה על גוגל ולא פעם היא מענישה בגללה את האתר. הרעיון הוא ללכת על הכל, גם על מה שמותר וגם על מה שאסור, לעשות את זה ישר ולעשות את זה בשיטות קצת פחות ישרות, לפחות על פי מקדמי אתרים.

אם השיטה מצליחה, אז אין ספק שהאתר יזכה, אם לא, זה יכול להביא לעונשים כבדים נגדו במנוע החיפוש של גוגל. לכן מוטב לא למהר ולהמר על שיטה זו וללכת על שיטות יותר בטוחות והרבה יותר אפקטיביות.

שיתוף

מאמרים נוספים

Scroll to Top