איפיון אפליקציות

בית אינו יכול להיבנות ללא שרטוט אדריכלי מדויק המתאר את כל השלבים החשובים. מסמך אפיון אפליקציות מזכיר שרטוט אדריכלי המציג את הבית, את חדריו, את תפקידו של כל חדר, גודלו של כל חלל ועוד. מטרת האפיון היא להגדיר, להציג ולסכם ליזמים מהי התוצאה שאמורה להתקבל בסוף התהליך ולראותה לראשונה באופן מוחשי ולא רק בגדר רעיון.

איפיון אפליקציות – למה זה חשוב?

מטרתו המרכזית של האפיון היא כאמור, לעשות סדר ולהציג את האפליקציה באופן מוחשי. סדר זה חוסך זמן יקר של עבודת פיתוח וגם תקלות עתידיות. האפיון מחדד עבור היזמים וגם המפתחים את המטרות והיעדים המרכזיים של האפליקציה ומאפשר לתרגם אותם באופן קל ופשוט לתוצאה מוצלחת. האפיון מגדיר באופן ברור וממוקד יותר את קהל היעד ואף מסייע ליצור ערוצי שיווק מתאימים יותר. מיקוד זה חוסך פניה אל קהלי יעד לא מתאימים שיכולה להביא ל"פול גז בניוטרל". יתרון נוסף הוא היכולת להעריך עוד לפני תחילת הפיתוח את עלות פיתוח האפליקציה. במסמך האפיון מתוארים באופן מפורט שלבי הפרויקט בשקיפות מרבית.

מה כולל מסמך איפיון אפליקציות?

מסמך אפיון אפליקציות אמור להציג את הרעיון שמאחורי האפליקציה, את הסיפור, את מטרת הבניה שלה ואת הייחוד שלה על פני אפליקציות מתחרות. במסמך צריך להיות מוצג הקונספט, כולל רעיון עיצובי כללי, להסביר מהו השירות המרכזי שנותנת האפליקציה ומיהו קהל היעד שלה. תפקוד המסכים השונים באפליקציה צריך להיות מוצג באמצעות תרשים וטקסט המסביר על כל אחד מהם.

כל השלבים מובילים אל ההצלחה

בניית מסמך אפיון אפליקציות כולל מספר שלבים חשובים: תשובה לשאלה האם מבחינה טכנולוגית פיתוח אפליקציה זו אכן אפשרי, הגדרת מטרות ומודל עסקי של האפליקציה, סקר שוק נוסף לבדיקה האם אין אפליקציות המספקות את אותו מענה (דבר שיכול להפוך את האפליקציה לפחות רלוונטית) וגם אפיון קהל יעד מדויק ככל האפשר. ההשקעה באפיון מקצועי של האפליקציה מוכיחה את עצמה ומקטינה את הסיכוי לתקלות בדרך. השילוב של אפיון וביצוע של איש מקצוע בצורה נכונה, מבטיח פרויקט מוצלח ויצירה של אפליקציה המביאה את הרעיון של היזמים לידי מימוש.

שירותים נוספים

בניית אתרי וורדפרס

מערכת גמישה, נוחה לשימוש וידידותית המקנה כלים רבים לבניית האתר

הפקת קורסים מקוונים

המעטפת השלמה ליצירת וכירת הקורסים שלכם

בונה אתרים

לבחור את בונה האתרים הנכון ביותר עבור האתר שלך
Scroll to Top