בניית אתר וורדפרס ב-2017: מה חדש?

וורדפרס

וורדפרס
בניית אתרים הוא תחום דינאמי המתפתח ומשתנה כל הזמן, אולם בניית אתר בוורדפרס הייתה, עודנה וככל הנראה גם תמשיך להיות אחת הדרכים הטובות והגמישות ביותר לעשות זאת: עשרות אלפי תוספים שונים, מגוון עשיר של ערכות נושא והאפשרות ליצור אתר פונקציונלי ויפהפה המתאים לצרכיו של כל עסק מבלי להזדקק לשום רקע קודם בתכנות – אלה היתרונות הגדולים ביותר של וורדפרס. 

בשלהי השנה החולפת השיקה וורדפרס את תבנית ברירת המחדל החדשה שלה, WordPress 4.7, הידועה יותר בכינויה Twenty Seventeen (כלומר, עשרים שבע עשרה, 2017). התבנית מיועדת לשם בניית אתרים תדמיתיים או עסקיים, והיא מאפשרת לכל אחד לעשות שימוש בכלי הליבה הידועים של וורדפרס, כגון וידג'טים, צבעים ותפריטי ניווט, על מנת ליצור באתרו עמוד ראשי המותאם לצרכיו. כקודמותיה, תבנית זו מותאמת לכל השפות ולכל המכשירים בהם ניתן לצפות באתר, והיא כוללת מספר חידושים מעניינים:

מה חדש בוורדפרס 2017?

• גרסת Twenty Seventeen של וורדפרס מאפשרת כעת ליצור תבניות הכוללות תוכן לדוגמה, על מנת להדגים למשתמש את יכולותיה של התבנית. 

• כמו כן בגרסה החדשה ניתן להוסיף ולהתאים אישית קוד CSS באמצעות מסך ההתאמה האישית שבלוח הבקרה המובנה שבמערכת, מבלי צורך לשנות את קבצי הליבה בתבנית. כל שינוי שיוזן לקוד ה-CSS יתעדכן מיד בתצוגה המקדימה, מה שיגדיל את המהירות ואת היעילות של השינויים.

• באשר לבניית התפריטים באתר, Twenty Seventeen עומדת להקל מאוד על המשתמשים שכן ממשק התפריטים החדש מאפשר ליצור עמודים נוספים במהלך הבנייה של התפריט. כלומר, ניתן ליצור עמודים ריקים תוך כדי בניית התפריט, ולאחר מכן למלא אותם בתכנים לפי הצורך.

• התווספה גם תצוגה מקדימה של קבצי PDF לספריית המדיה של וורדפרס, על מנת שניהול הקבצים באתר יהיה נוח ופשוט יותר.

• פיצ'ר חדש ושימושי במיוחד עבור אתרים המבוססים על וורדפרס שלהם יש מספר מנהלים או מספר משתמשים הדוברים או כותבים שפות שונות: מעתה כל משתמש מסוגל לשנות את שפת ממשק לוח הבקרה באמצעות הפרופיל האישי שלו, מבלי להיאלץ לשנות את שפת ההתקנה של האתר.

• לשמחתם של המפתחים העוסקים בתחום של מיתוג, קידום אתרים או בניית אתרים, הפונקציונליות של תבניות העמד הורחבה עבור כל סוגי התכנים, מה שמעניק גמישות רבה להיררכיית התבניות.

• חידוש נוסף שגם הוא רלוונטי בעיקר למפתחים ובעלי ידע והבנה בקוד תכנות הוא שבוורדפרס 2017 יש נקודות קצה מסוג REST API המיועדות לפוסטים, תגובות, משתמשים, שדות שונים והגדרות אתר.

שיתוף

מאמרים נוספים

Scroll to Top