7 הרגלים שיהפכו אותך לבונה אתרי וורדפרס אפקטיבי

עדכון: 18.9.17

במהלך השנים עבדתי עם מתכנתים ובוני אתרים רבים מאוד. חלקם מיומנים יותר, חלקם פחות. חלקם טובים מאוד בלהפיק תוצאה רצויה מהמערכת הזה, חלקם פחות.

בזמן זה הצטברו אצלי מספר קווי יסוד מנחים בהקשר זה. איך להפוך לבונה אתרי וורדפרס מצויין, שיודע להפיק בדיוק את מה שהוא רוצה מהמערכת הסופר גמישה וחזקה הזו וגם יודע להשיג עבודה ולשגשג כאיש מקצוע בתחום. להלן 7 טיפים שיעזרו לכם בכך.

אקטיביות

ההרגל החשוב ביותר שבוני אתרי וורדפרס מצוינים מטפחים בעצמם הוא הלך רוח חקרני, עצמאי, מתעניין ולומד.

המאפיין האהוב עלי ביותר של וורדפרס הוא שאפילו בונה אתרים מתחיל מסוגל להגיע למצב שבו הוא מרגיש בנוח לנהל ואפילו לעצב כרצונו אתרים במהירות יחסית גדולה. תבניות ופלאגינים רבים קיימים בדיוק למטרה של להנגיש, לעזור ולהקל את השימוש. סרטוני עזרה רבים קיימים גם הם ברשת, ומוכנים לעזור לכל אדם במחיר הקשת שאלה בגוגל ומוכנות להקשיב ולעקוב אחרי ההוראות.

דבר זה מאפשר למשתמש לעבור במהירות ממצב של משתמש חדש וחסר ידע למשתמש עם ביטחון המסוגל ליצור פחות או יותר את האתר המדויק שהוא רוצה בכל פעם. היופי בוורדפרס הוא שכל אחד יכול לעשות זאת. כלומר, כל אחד שיש לו את האמביציה והנכונות לאקטיביות, למידה ומחקר.

כדאי לקרוא: קידום אתרי וורדפרס

מיקוד בתוצאה

המתכנתים הטובים ביותר שאני מכיר רגילים להבין כמה שיותר מהר מה התוצאה המדויקת שברצונם להגיע אליה. כאשר דבר זה ידוע כל היתר נעשה קל וברור יותר.

אז מה אתם מנסים להשיג בעזרת אתר הוורדפרס שלכם?

האם אתם רוצים לבנות יומן מקוון יפה? רוצים לבנות כרטיס ביקור, או תיק עבודות מקוון בשביל העסק שלכם? רוצים חנות אינטרנטית שאפשר למכור בה? לבנות קהל בשביל העסק שלכם? או  אולי אתם רוצים לבנות משהו שיעזור לכם לשנות את חייכם בכיוון רצוי חדש?

האפשרויות הן אינסופיות. עליכם לדעת מה מתוכן אתם מנסים להשיג. ובבהירות הגדולה ביותר שאתם מסוגלים לה. אין צורך שהתוצאה שעומדת למול עיניכם תהיה מונוליטית ובלתי גמישה. מטרות משתנות, תוכניות משתנות. זה בסדר גמור. אבל עליכם לדעת לפחות את התוצאה שאתם מעוניינים בה כרגע. הדבר ישפיע על כל הבחירות שתעשו. בחירת העיצוב, שם הדומיין, חבילת האחסון שלכם. כל הדברים הללו יכוונו את צעדיכם הראשונים. וכל התאמה שתרצו לבצע בהמשך הדרך אפשרית גם היא.

 apple-business-coffee

 

תכננו. צרו סדר עדיפויות

בוני אתרים טובים רגילים לחשוב, לאפיין ולהבין את צרכיו של האתר שלהם. לכן הם מבינים במה שווה להשקיע כדי למקסם את האפקט שיהיה לו על הקהל שלו.

ברגע שיש לכם תוצאה רצויה ברורה בראש, זה הזמן ליצור תוכנית. התכונה החזקה ביותר של וורדפרס, גמישותה הרבה, יכולה להיות גם החולשה הגדולה ביותר שלה. בקלות אפשר ללכת לאיבוד בכל הסופרמרקט הענק של הדברים והצעצועים הקיימים.

מה חשוב ביותר לאתר שלכם? האם זה היכולת להציג תמונות וגרפיקה ברמה גבוהה? האם האתר שלכם יותר ממוקד טקסט ומה שחשוב לכם הוא לעצב חוויית קריאה מעולה? מהם הצרכים של האתר שלכם ובמה כדאי לכם להתמקד במיוחד? ברגע שהתכנית ברורה, וסדר העדיפויות ברור, אז אפשר לעבור אל הבניה בצורה חלקה ונעימה. יהיה ברור במה האנרגיה צריכה להיות מושקעת ומה חשוב פחות.

כולם מנצחים

עד כאן, דיברתי על תכונות שהם יותר בין אדם למחשבו, או וורדפרסו. עכשיו הגיע הזמן לעבור לדברים שעוסקים יותר בקשרי אנוש.

אחד מהשיעורים החשובים ביותר שלמדתי ברשת הוא שאם אתה רוצה לקבל, עליך ללמוד לתת בנדיבות. הרגל שנכון יהיה לבנות עבור מי שמתכוון לעבוד בשטח הוא לחפש ליצור ולתחזק קשרי עבודה טובים המועילים לכל הצדדים.

בהקשר זה טוב יהיה לקרוא ולהבין למשל את הכתבה הקודמת שהופיעה באתר: שירות לקוחות לעסק מבוסס וורדפרס. בין אם זה בתקשורת טובה וחלקה בנוגע לחוזה העבודה, או בטיפול בלקוחות בלתי מרוצים, בוני אתרים מצוינים יודעים ליצור יחסי עבודה מעולים. יודעים לתת שירות מצוין ולקבל את התשלום שלהם באופן מהיר, חלק ופשוט. כמו גם את ההמלצות שהלקוחות המרוצים הללו ייתנו עליהם לאחר מכן.

נסה קודם להבין, רק אחר כך להיות מובן

בכל תחומי החיים, היכולת להקשיב היא אחת היכולות המכוננות והמכריעות. להבין את קהל היעד שלך, אפילו ובמיוחד, אם כל מה שאתה מוכר זה את התוכן שאתה יוצר, הוא אחד הדברים הכי חשובים שאתה יכול לעשות. כאשר אתה שומע ומבין, אתה יכול לדייק בתוכן שאתה יוצר ובמה שאתר מציע לגולשים שלך.

אז התרגל לדעת אל מי אתה מדבר כשאתה מדבר. דע למי נועד העיצוב שנתת לאתר שלך. ההבנה שלך את הסגנון, את הקצב, את עולם הערכים שאתה מעוניין לעבוד מולו, היא שתקבע כמה יהיו לך ברורות יותר הבחירות העיצוביות, התכנותיות והטקסטואליות שלך. ההרגל שעלינו לטפח כאן הוא קשב אל העולם שבו פועל האתר שלנו.

סינרגטיות

מילה גדולה, עם משמעות מאוד יפה ופשוטה. בוני אתרי וורדפרס מצוינים רגילים להיות מחוברים אל משתמשים מצוינים אחרים. הם יודעים לתת ולקבל שירות מעמיתיהם למקצוע. הם יודעים להשתמש במאגר הכישרונות האנושי האדיר שסביבם.

וורדפרס היא פלטפורמה מדהימה מבחינת היכולת שלה לעודד למידה פשוטה שלה מצד אנשים שיש להם קצת יוזמה בנידון. אבל זה לא אומר שחייבים לעשות הכול לבד. האם יש לך את הידע או הכישורים לנהל את ה-VPS שלך בעצמך? האם יש לך הזמן לזה, אפילו אם הידע קיים?

לכן אנשים לעתים קרובות בוחרים באחסנת אתרים עם ניהול מובנה. אבל גם בלי זה, היכולת פשוט לפנות לחבר שיש לו ידע שלך חסר ולבקש את שרותיו לרגע. כן, יש אינסוף לומדות וורדפרס שיאפשרו לך ללמוד כל מה שאתה רוצה. וזה מעולה. אבל לא בכל נקודת זמן יתאים לך להקדיש את זמנך ללימוד הזה שיכול לעתים להיות גזלן זמן רציני למדי. התרשת, השתמש בידע של הסביבה. שאל. עזור לאחרים והנח לאחרים לעזור לך.

לחדש ולחדד

מתכנתים טובים מבינים שהם חיים בעולם מאוד דינאמי ובתנועה. הם רגילים לרקוד עם המוזיקה הזאת היטב.

וורדפרס היא מערכת שכל הזמן גדלה ומתפתחת. ומנהל אתר וורדפרס צריך לעשות זאת גם הוא. כל יום מתפרסם מידע חדש ונוספות תבניות ותוספים חדשים, כמו גם עדכונים במערכת הגרעינית. יש כל הזמן שיעורים חדשים ללמוד, כישורים חדשים לרכוש, פרטנרים חדשים לעבוד איתם.

עלינו להתרגל לשמור על מודעות לעולם הגועש סביבנו. ולהשתמש במה שמתאים לנו לצרכינו. המערכת עצמה גם דואגת לצרכים הללו שלנו. היא מודיעה לנו על עדכונים ומסבירה את עצמה. עלינו לקחת את העזרה הזו, לקבל אותה ולהפיק ממנה את המיטב. ובכל כמה זמן לעדכן ולחדש את האתר שלנו.

לסיכום

וורדפרס היא מערכת מצוינת, גמישה ונהדרת, הקלה יחסית ללימוד ומתחדשת ללא הרף על ידי קהל משתמשיה ומתכנתיה הפעיל מאוד ללא הרף. בונה אתרים אפקטיבי, פירושו כזה העושה שימוש נכון במערכת ומפיק תוצאות יפות ויעילות לצרכיו ולצרכי לקוחותיו. מקווה מאוד שהנקודות הללו הועילו לכם בדרככם. כתמיד, מוזמנים להוסיף עוד בתגובות למטה.

שיתוף

מאמרים נוספים

Scroll to Top