פרסום בפייסבוק

פרסום בפייסבוק

אין ספק כי הפייסבוק הפך לבמה לא רק של פרסום בפייסבוק, פטפוט עם חברים, שליחת סרטונים ותמונות, עדכון יום יומי בקשר למצב רוח, לרכישות ולתגובות על מה שקורה בארץ ובעולם. קשה למצוא היום אנשים שלא גולשים בפייסבוק, זה מעניין, זה החבר'ה החדשים וזה ממכר.

בגלל זה פרסום בפייסבוק עובד. כי כולם נמצאים שם, כל יום והרבה מאוד שעות. עם קהל כזה המפרסמים לא יכולים להרשות לעצמם להפסיד קמפיין פרסום בפייסבוק. שם נמצאים הלקוחות החדשים, שם תתקיים החשיפה ולכן פרסום בפייסבוק זה שלטי החוצות החדשים של המפרסמים.

פרסום בפייסבוק

יחד עם זה צריך לטרגט את מסע הפרסום, כך שהוא לא ייפול על הגולשים שבסה"כ נכנסו כדי לאחל מזל טוב לדודה שלהם

על בדידות חברתית ופרסום בפייסבוק

העובדה שיש גם פרסום בפייסבוק, גורמת להרבה מאוד אנשים לעשות את מה שכולם עושים היוםהם חיים בפייסבוק. גם אם רוצים להתעדכן במוצרים חדשים, מחפשים ספת ספר או ויטמין B, הם קודם כל יכנסו לפייסבוק וייתקלו במודעות הפרסום. זה יתפוס אותם בעין עם צילום טוב וייתכן שזה גם ימכור להם מהר.

אבל בצד היתרונות הפרסומיים של הפייסבוק, הוא גם הפך מסתבר, כך עולה ממחקרים לגורם הבדידות מספר אחד בעולם.

זה קרה כבר קודם. זה קרה כי כולנו הפכנו להישגיים ותחרותיים, ואנחנו לא בדיוק חיים בחמולה משפחתית, אלא מחפשים את המרחב האישי והפרטי בחיים שלנו. עוד מלפני הפייסבוק הפגנו ניכור והלכנו דוך עם הרעיונות שלנו והמטרות שלנו, כי כולנו חיים היום בעידן של הגשמה עצמית גדולה. אף אחד לא רוצה לוותר על הגשמת המטרות והחלומות שלו.

ואז הגיע הפייסבוק ואתו גם פרסום בפייסבוק ושינה לגמרי את ההתנהגות החברתית שלנו וגם את הרגלי הצריכה שלנו.

מחקרים על פייסבוק

ממחקרים שנעשו בארה"ב בשנות ה-50 נבדקו מספר משקי הבית של רווקים ועלה כי יש 10% כאלה. רווק או רווקה הכוונה לאנשים שחיים בגפם ולא רצו או לא הצליחו להקים משפחה.

בשנת 2010 (עידן הפייסבוק כמובן) כבר היו 30% משקי בית של רווקים בארה"ב.

אין זה אומר כי אנשים שחיים בגפם, הם חלילה אומללים או לא מסופקים או אינם מאושרים. יש מספיק זוגות שחיים ביחד והם אומללים מאוד בתוך ה"זוגיות" שלהם. הכוונה היא שיש נתון כזה שמאז הפייסבוק יש המון אנשים שחיים לבד. כאמור אין זה מצביע על רמת החיים שלהם או עליהם, אבל זהו נתון שקשה להתעלם ממנו.

האנשים הללו בהחלט מחוברים לפייסבוק וגם גולשים במסעות פרסום בפייסבוק.

מי החברים שלך בפייסבוק?

השאלה הנשאלת היום בעידן הרשת החברתית היא, האם כל החברים שלך בפייסבוק הם חברי אמת שלך. מה שבעבר היה נבחן פנים מול פנים ועמד במבחן של זמן ונאמנות כלשהי, היום נעשה כלאחר יד. כל מי שעושה לי לייק חבר שלי, ומי שאני משתפת משתף אותי ואז הוא גם חבר שלי. בקיצור מלבד פרסום בפייסבוק שנוגע באמת, קשה לדעת היום מהי האמת ברשת החברתית ומי החברים האמתיים שלך אם בכלל.

הבדידות בפייסבוק מעמיקה ומתרחבת גם בכלל אוסף השירותים שמציעה הרשת. אתה לא חייב לצאת מהבית וכאשר אתה גולש בפייסבוק אתה מרגיש חי וקיים ושיש לך חברים והם עושים לך לייקים והכול נהדר.

אתה לא חייב לצאת מהבית כדי לעשות קניות, את מזמין ברשת. מה שקורה הוא שהאינטראקציה החברתית פחתה לממדים מדאיגים, והרשת יוצרת אחיזת עיניים של הכול תוסס וחי, אבל זה לא ממש מצבם של אנשים שחווים בדידות והולכים לישון כל לילה לבד.

שיתוף

מאמרים נוספים

Scroll to Top