בניית אתרים – על השלבים השונים

בניית אתרים

האינטרנט הוא חלק חשוב ומרכזי מאד בחיינו ואת זה כולם יודעים. אבל, אם מציצים לרגע באתרי האינטרנט השונים מגלים עולם ומלואו שהוא הרבה יותר מגוגל, מאתרי חדשות ואולי גם מכמה אתרי קניות גדולים ומוכרים. רשת האינטרנט מכילה שפע עצום של אתרים מסוגים שונים, בעיצובים שונים ועם מטרות שונות. ישנן חנויות וירטואליות של רשתות גדולות ונחשבות או של עסקים קטנים, ישנם אתרים עם מידע על טיולים ויעדים מעניינים. ישנם אתרי אינטרנט שנועדו לפרסם ולקדם עסק מסוים והם מתבססים על עמוד אחד בלבד ויש את אלה שמספקים לנו שפע של מידע.

במה זה כרוך

בניית אתרים היא משימה לא קלה. היא כרוכה בהתייחסות לפרמטרים רבים מאד, שבחלקם מורכבים במיוחד וגם דורשת מקצועיות, ידע וניסיון בתחום. תהליך הבנייה כולל מספר שלבים: הוא מתחיל באפיון האתר, תוך התייחסות לצרכיו של בעל העסק או האדם, המעוניין בו, התייחסות לקהל היעד ולאלמנטים נוספים והוא ממשיך לעיצוב ולבנייתו בפועל. תהליך זה ארוך וממושך יחסית, ובסופו מתקבל אתר נגיש, המביא לידי ביטוי את הרעיון, את המסר וגם את המוצר או את השירות המוצעים לגולשים.

בין אם זו בניית חנות וירטואלית, בנייה של אתר תדמיתי או אולי אתר תוכן כלשהו, שלב האפיון במסגרת בניית האתר הוא אולי אחד השלבים החשובים ביותר. בשלב זה, השלב הראשוני בתהליך, בוחנים את השירותים, את המוצרים, את הנושאים שעליהם יתבסס האתר ואת האופן שבו ניתן להביא אותם לידי ביטוי כדי למשוך את הגולש ולהפוך את האתר לנגיש וגם לאטרקטיבי יותר. לאחר האפיון מגיע שלב בניית האתר, הנעשית באמצעות מערכת לניהול תוכן ובמקביל/או במקום באמצעות קוד. מערכות לניהול תוכן מוכרות הן וויקס ו – וורדפרס, כאשר וורדפרס נחשבת כיום למובילה ולמתקדמת ביותר.

בשלב הבא, שנעשה לעיתים במקביל לשלב הבנייה, מתחיל איסוף החומר: תמונות, תכנים, סרטונים, אלמנטים גרפיים שישולבו באתר ועוד. התוכן באתר משפיע מאד על קידומו וחשוב להיצמד לכללי הקידום על מנת להפוך אותו לאפקטיבי מאד. במקביל לבניית האתר ולאיסוף התכנים ניתן דגש גם על הנראות של האתר, וכאן נכנס לפעולה בעל המקצוע האחראי על עיצובו של האתר. שילוב נכון בין פונקציונאליות, נגישות, נראות וגם תוכן שמקדם את האתר, מוביל ליצירת אתר מתאים, העונה במדויק על הצרכים.

חשוב לדעת

לכל אתר צרכים אחרים ומטרות שונות. חנות וירטואלית נדרשת להיות מהירה מאד, בנויה טכנית נכון וגם כוללת פתרונות עיצוב, המתאימים לסוג כזה של אתר. אתר תוכן, שמכיל לרוב תכנים רבים, חשוב שיהיה נגיש מאד לגולש ולכלול תכנים שרלוונטיים לו. אתר תדמיתי צריך למשוך את העין ו"לקלוע בול למטרה". על כל זה ועוד אחראיות החברות, המציעות שירותי בניית אתרים, המוצעים לעסקים וגם לאנשים פרטיים. אלה, שרוצים להוציא את הרעיון אל הפועל וליהנות מאתר נהדר. 

שיתוף

מאמרים נוספים

Scroll to Top