פרסום בפייסבוק- קצר וקולע!

פרסום בפייסבוק

הרשת החברתית הפכה אין ספק, לאחת הפלטפורמות הכי מבוקשות בנושא של פרסום בפייסבוק. זה תופס אותנו עם הכוס קפה (הכי קל לקנות מכונת אספרסו כשאנחנו שותים קפה), זה תופס אותנו עם הרגליים למעלה חושבים על עיצוב הבית מחדש (והנה בדיוק יש מסע פרסום של ספות וכתוב שם שמי שלא ישב עליהן עד היום, לא יודע מה זה סייסטה…). זה תופס אותנו קשובים, מוכנים ומרותקים ולכן מסע פרסום בפייסבוק היום הוא חובה לכל אתר ומפרסם.

פרסום בפייסבוק

יחד עם זאת צריך לבחור מה מפרסמים. לא כל פרסום מתאים ויש כאלה שאפילו עלולים ליצור אנטגוניזם. לאנשים שגולשים ברשת חברתית יש מצב רוח מאוד מסוים. הם יודעים שהם הולכים להיתקל במודעות של פרסום בפייסבוק אבל הם לא רוצים שאף אחד יקלקל להם את המצב רוח.

מה לא מתאים כפרסום בפייסבוק?

המצב רוח של גולשי הפייסבוק, הוא בדרך כלל טוב, זמין וסקרן. צריך לדעת מה לפרסם בפייסבוק כדי ללכוד את תשומת לבם הטובה עליהם יש לומר, של הגולשים. לא תמיד זה קורה. בדחיפות להיחשף בפרסום בפייסבוק ולנצל את הבמה, יש החושבים שפוסט של תרופה לפטרת ציפורניים מדולקת במיוחד, מאוד מתאים בעיקר אחרי פוסט של מישהי שצילמה שקיעת שמש.

יכול להיות שאם ההוא עם הפטרת היה הולך לים הרבה, אל הייתה לא פטרת…

פוסט כזה למשל דוחה, לא במקום ומקומו בפורומים רפואיים או בפרסום בגוגל, אבל ממש לא, ממש לא מתאים לכיף של הרשת החברתית. אף אחד לא רוצה לגלוש לתוך ציפורניים עם בעיה רפואית וחודרנית במיוחד…

מתי פרסום בפייסבוק עובד?

פרסום בפייסבוק הוא ערוץ נוסף שהמפרסמים מנצלים כמובן, לתועלת הלקוחות שלהם. יש בפרסום נטייה לשלוח את הקמפיין על פני המים, כלומר- להיות נוכח אתו בכל מקום, בכל זמן, עד שהמוח של הלקוחות יעבור כזאת שטיפה שהם יזכרו גם את המותג, את הלוגו שלו וזה גם יעשה להם חשק לנסות.

אבל כדי לצרוך משהו שעושה פרסום בפייסבוק, צריך לדעת לטרגט אותו לקהלי היעד, ולדעת מראש שבגלל אופי התוכן והמהות של הרשת החברתית, לא כל פרסום בפייסבוק עובד על כל גולש.

הפרסום בפייסבוק בהנחה שרוב הגולשים שנכנסים לפייסבוק לא נכנסים בגלל פרסום, צריך לתפוס אותם מעוניינים. אם הם לא מעוניינים, המקסימום שהפרסום הזה יכול לעשות זה להיקלט אצלם אולי קצת בזיכרון ובטווח הארוך, אולי הם גם ירכשו את המוצר הזה אבל מי שיקנה אותו בסופו של דבר יהיה מי שממש עכשיו מחפש בר מים במבצע וזה מה שהוא רואה בקמפיין פרסום בפייסבוק.

תמונה בפייסבוק שווה מיליון מילים

פעם תמונה הייתה שווה אלף מילים. היום היא שווה מיליון. בעידן הפייסבוק הגולשים שמים לב יותר לתמונות מאשר לטקסטים ויש המון מחקרים שמצביעים על כך, שפוסטים עם צילומים אטרקטיביים זוכים להרבה יותר לייקים מאשר בלי תמונות.

ההנחה היא שהגולש הממוצע ברשת, הוא אדם שהסבלנות שלו הגיעה לקצה, איך שהוא התחיל לגלוש. ולכן- גולש כזה לא יתעכב על שום פרסום אם אין שם איזו תמונה שמדברת אליו. תמונות מדברות לאנשים מכל מיני היבטים, והגולשים יעשו לייקים לתמונות שיש להן את התכונות האלה.

·     מזכירות לי משהו.

·     צילמתי כזה בעבר.

·     אני מת על שקיעות.

·     בדיוק עכשיו אני מחפש ערסל, נראה סבבה.

·     איזה צילום מגניב של שולחן אוכל על הים, מטריף.

·     אוי כל כך בא לי לנסוע לאיביזה.

·     אני רוצה צילום כזה אצלי על הקיר בחדר.

שיתוף

מאמרים נוספים

Scroll to Top