הסודות על ההבדלים בין קורס שיווק דיגיטלי ללמידת תואר בתחום

שיווק דיגיטלי הפך בשנים האחרונות לאחד המקצועות החמים בעולם האינטרנט. ניתן בהחלט להבין זאת, הרי מדובר בתחום דינאמי ומאתגר, מרתק ומעניין, המכיל מקצועות רבים ומגוונים, בהם יכולים להשתלב אנשים עם יכולות שונות, תחומי עניין אחרים, וציפיות שכר מגוונות.

רבים המבקשים להשתלב בעולם השיווק הדיגיטלי ולעסוק בו, עומדים בפני צומת של קבלת החלטה חשובה, אשר ניתן להגדירה כהרת גורל – האם ללמוד לתואר ראשון אשר מכיל בין היתר לימודי שיווק דיגיטלי, או שמא לבחור דווקא בקורס המלמד את התחום.

מה שונה ומה דומה: קורס שיווק דיגיטלי VS תואר ראשון

כמו לכל דבר בחיים, גם לשתי החלופות הללו ישנם יתרונות וחסרונות. הבחירה עשויה לנבוע משיקולים כלכליים, שיקולי זמן, ראייה עתידית קדימה ועוד. כמובן שכל אחד יכול להתאים יותר לבחירה אחת על פני השניה, ולכן חשוב להבין את ההבדלים בין שני המסלולים, ולעשות את הבחירה הנכונה ביותר.

– גורם הזמן – כידוע לכל, תואר ראשון אורכו בין שלוש לארבע שנים, תלוי במוסד הלימודים, בסוג המסלול ועוד. לעומת זאת מוסדות לימודיים שונים ומגוונים מציעים קורס שיווק דיגיטלי שנע לרוב בין חצי שנה לשנה. כמובן שלא מדובר על תואר, אלא על לימוד החומר הרלוונטי לשיווק דיגיטלי, אך מי שמעוניין בלמידה בזמן קצר, או לחילופין בהתמקדות על פני העשרה רבה, קורס ממוקד יכול להתאים לו.

– ההתמקדות בחומר הרלוונטי – כפי שכבר רמזנו, אחד ההבדלים הגדולים בין תואר לקורס בתחום הזה של האינטרנט והדיגיטל הוא ההתמקדות במה שבאמת קשור לתחום, מה שצריך לדעת כדי להפוך לאיש דיגיטל לגיטימי שיכול לעסוק בתחום.

תואר הוא יחסית ארוך, בממוצע בין שלוש לארבע שנים. כיום אין בישראל תואר המתמקד בשיווק דיגיטלי, ולכן אדם המעוניין לעסוק בתחום, ורוצה ללמוד לתואר ראשון, יכול לבחור באופציות של תואר בתקשורת או תואר במנהל עסקים עם התמחות בשיווק. בתארים יילמד מגוון רחב של קורסים מתחומים שונים שאינם קשורים לשיווק באינטרנט, וכדאי לברר בתוכנית התואר, בטרם נרשמים למסלול הלימוד, האם ישנם קורסים ספציפיים המלמדים שיווק דיגיטלי, ומה החלק היחסי שלהם במכלול הקורסים בתואר.

לעומת זאת, קורס שיווק דיגיטלי מלמד אך ורק את התחום, ומכיל את שלל תתי המקצועות הקשורים לעולם זה. בהם ניתן לכלול בין היתר:

* קורס PPC המלמד על פרסום ממומן ברשת.

* חלק המתמקד ביכולות כתיבה שיווקית, לה נדבך חשוב עד מאוד בשיווק דיגיטלי והיא הכרחית לאיש דיגיטל מצליח.

* חלק של ניתוח והבנת נתונים ודוחות אודות הפרסום ברשת, התנועה והפעילויות באתר וכדומה, לרוב על מערכת Google Analytics.

* מהו SEO, קידום אורגני במנועי החיפוש, וכיצד מביאים את תוצאות החיפוש הרצויות לנו לדף הראשון של גוגל.

ועוד נושאים חשובים שעל איש הדיגיטל לשלוט בהם.

– עם מה אתה נשאר בעתיד – כמובן שבחירה במסלול של קורס שיווק דיגיטלי על פני תואר ראשון, למעשה פחות מתאימה לעיסוק בדברים אחרים שאינם קשורים לתחום. זאת לעומת תואר ראשון אשר פותח מגוון דלתות.
לכן השיקול העתידי בלמידת תואר ראשון יותר מתאים למי שלא סגור על מה הוא רוצה לעשות בהמשך החיים, ומעוניין להשאיר את האופציות שלו פתוחות. זאת לעומת קורס שיווק דיגיטלי שמתאים למי שיודע שזה התחום בו הוא מעוניין לפתח קריירה ענפה ומצליחה לאורך שנים.

– מה יותר מרשים את המעסיקים – נהוג לחשוב כי בעת הישיבה בראיון העבודה, תואר ראשון ירשים את המעסיק. הנחת העבודה הזו הפכה פחות ופחות מדויקת בשנים האחרונות, בהן מזוהה מגמה ברורה של המעסיקים – דורשים אנשים עם הבנה בתחום, תשוקה למקצוע, ואם אפשר גם ניסיון רלוונטי.
תואר ראשון רובו ככולו לימודים תיאורטיים. לעומת זאת בקורס שיווק דיגיטלי ניתן לקבל ניסיון מעשי עוד במהלך הקורס, בשל היותו ממוקד למקצוע, והדבר מהווה יתרון גדול בראיון העבודה.

– השיקול הכלכלי – תואר ראשון נמשך על פני מספר שנים ולרוב יהיה יקר יותר מקורס קצר יחסית וממוקד. גם עם שכר אוניברסיטאי עדיין תואר ראשון בדרך כלל יעלה יותר מקורס שנמשך כחצי שנה עד שנה.

בחרת קורס שיווק באינטרנט – מה תעשה אחרי הקורס?

למסיימים את הקורס אופציות מרתקות לפיתוח קריירה בתחום. אפשר לבחור להיות איש PPC ולהתמקצע בפרסום הממומן ברשת. אפשר להחליט כי הקידום האורגני מעניין יותר ולהפוך לאיש SEO מצליח. וכמובן שיש את אלו שיכוונו גבוה, ישתמשו בכל הכלים שלמדו בקורס, ויהפכו לאנשי ומנהלי דיגיטל.

רבים בוחרים להיות עצמאיים בתחום, בשל הגמישות המירבית שמתאפשרת בתחום עיסוק אינטרנטי זה, בו ניתן לעבוד אפילו עם לפטופ מהבית או מכל מקום על הגלובוס בו יש חיבור זמין לרשת. אך כמובן שגם שכירים נהנים מאפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות, בין אם בסוכנויות שיווק ודיגיטל, ובין אם במחלקות שיווק דיגיטלי בארגונים.

לימודי שיווק ופרסום במדיה החדשה – האינטרנט!

כיום קשה למצוא מפרסמים שעדיין משתמשים רק במדיות המסורתיות, קרי הטלוויזיה, הרדיו והעיתונות המודפסת. כולם מבינים שקהל הלקוחות נמצא ברחבי הרשת, ואפשרויות הפרסום כה מדויקות וכה רבות ומגוונות, עד שניתן להגיע לכל סוג של קהל שרוצים, ולהציע בדיוק מה שמעוניינים לשווק. היתרון הנוסף הוא ביכולת המדידה – הכל מדיד בפרסום באינטרנט. ניתן לדעת כמה צפו בפרסום, כמה יצרו מעורבות, כמה כל דבר עלה לנו בכסף, ולשפר בהתאם.

זו הסיבה כי קורס שיווק דיגיטלי הפך כה פופולרי במיוחד בשנים האחרונות. הוא מאפשר מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה, הוא מציע מקפצה לעולם מרתק ומעניין, וגם מבוקש מאוד מבחינת מקומות תעסוקה. לטובים שבתחום מוצעים תנאי שכר ותעסוקה מפנקים.
ובנינו, איזה בעל עסק לא היה רוצה שאיש דיגיטל תותח יקדם לו את העסק…

שיתוף

מאמרים נוספים

Scroll to Top